KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Offsettryck 7437029
*
nr 743 7029
Ola Billgren
(1940-2001), Sverige
Offsettryck , Ola Billgren (1940-2001), osignerad, motivets mått: 32x55
Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:48:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 17:40:48
1
700 kr
23/2 15:36:13
2
800 kr
27/2 13:26:33
3
950 kr
27/2 17:58:33
4
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Ola Billgren
Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.
Läs mer om Ola Billgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst offsettryck ola billgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1018 Fotografi
Mattias Klum (f. 1968), Sverige. Naturmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11
-
4230 Trärelief
Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. "Stranden i..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:04
-
4027 Vas
Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Ola Billgren
Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Ola Billgren
nr 743 7029
Ola Billgren
(1940-2001), Sverige
Offsettryck , Ola Billgren (1940-2001), osignerad, motivets mått: 32x55
Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 17:40:48 | 1 | 700 kr |
23/2 15:36:13 | 2 | 800 kr |
27/2 13:26:33 | 3 | 950 kr |
27/2 17:58:33 | 4 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Ola Billgren
Ola Billgren, svensk mÃ¥lare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.Läs mer om Ola Billgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst offsettryck ola billgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1018 Fotografi
Mattias Klum (f. 1968), Sverige. Naturmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16 -
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11 -
4230 Trärelief
Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. "Stranden i..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:04
-
4027 Vas
Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58